Skip to main content

JANA BAUCH

Integrácia reflexov – Kineziológia – Benaudira

 

Ak máte záujem o osobné stretnutie, prosím kontaktujte ma!

  • jana.bauch@gmail.com
  • +421 908 797 300

Odoslať správu

JANA BAUCH

Košická  29

831 02 Bratislava

+421 908 797 300

Osobné stretnutia po dohode termínu

O mne a mojej práci

Ak by ste chceli viac pohody vo svojom rodinnom živote a v každodennom školskom živote Vašich detí, ste u mňa správne.
Volám sa Jana Bauch, som vydatá a mám 2 úžasné deti.

Viem, aký náročný môže byť niekedy každodenný život s deťmi a áno, problémy a výzvy k životu patria, dôležité je len to, ako sa s nimi vysporiadame.

Za posledných 10 rokov som prostredníctvom svojich detí získala množstvo vlastných praktických skúseností. Okrem toho som sa v posledných rokoch zúčastnila mnohých vzdelávaní, ktoré mali veľmi pozitívny vplyv na náš rodinný život a každodenný život mojich detí v škole.

Všetky tieto skúsenosti by som rada odovzdala ďalším rodinám ako poradca a niektoré situácie im viac uľahčila. Rôznymi tréningovými metódami môžem pomôcť pri problémoch s koncentráciou, počítaním a čítaním, problémami so sluchovým vnímaním, oneskoreným/narušeným vývinom reči, hyperaktivitou a mnohými ďalšími.

Mojou srdcovou záležitosťou je sprevádzať deti a ich rodičov v ich rodinnom živote s cieľom vniesť do každodenného života viac pokoja, zmierniť napätie, vyriešiť školské problémy a lepšie im porozumieť. Len tak môžu naplno rozvinúť svoj potenciál a užívať si kvalitnejší život.

Pracovné zameranie

Pracovné zameranie

Jana Bauch

Som presvedčená, že nikto nedokáže „všetko“.

Preto sa sústredím na niekoľko metód, ktoré sama ponúkam a v ostatných oblastiach Vám radšej odporučím šikovných a skúsených odborníkov, ak by sa zdalo, že by vo Vašom prípade bola iná forma pomoci zmysluplnejšia.

Toto je moje pracovné zameranie:

  • Benaudira – sluchový tréning
  • TIR – tréning integrácie reflexov
  • Brain Gym
  • Access Bars

Všetky uvedené metódy sa vzájomne dopĺňajú a podľa potreby môžu byť využité samostatne, alebo v kombinácii pre dobro a prospech klienta.

Často pri tom vzniká efekt výbornej synergie.

Kde ma nájdete

Google Maps

By loading the map, you agree to Google's privacy policy.
Learn more

Load map

Kontakt

Ak by ste ma chceli kontaktovať, najjednoduchší spôsob je zavolať mi alebo mi poslať krátky e-mail s Vašou požiadavkou. Moje kontaktné údaje nájdete vyššie.

Ale ráda Vám zavolám aj späť.
Stačí vyplniť tento formulár.

Informácie k BENAUDIRA metóde

Ucho je vždy otvorené a načúva

Oveľa viac, ako by sa dalo predpokladať, sú mnohé problémy spôsobené tým, že človek nie je schopný počuť vyváženým spôsobom. To sa týka detí aj dospelých. Takto môže vzniknúť dyslexia / LRS, narušený vývin reči, poruchy koncentrácie a pozornosti, dokonca aj tinitus a strata sluchu.

Nie ucho počúva, ale mozog.
Ucho zásobuje mozog informáciami z vonkajšieho sveta, no až v mozgu vzniká sluchový vnem. Aj keď je ucho zdravé a návšteva ušného lekára neprinesie žiadne nálezy, môže počutie spôsobiť problémy.

Ak je sluchové spracovanie narušené, počujeme príliš málo, príliš veľa alebo nevyvážene. Mozog môže dokonca vytvárať sluchový vnem, ktorý nie je prítomný vo vonkajšom prostredí. Následky siahajú od straty sluchu cez príliš citlivý sluch (hyperakúzia) až po pískanie v ušiach (tinitus). Môže to tiež spôsobiť problémy s porozumením reči. Prejavuje sa to najmä u detí, ktoré majú problémy s vývojom reči alebo s učením sa čítať a písať. Tieto deti sa tiež veľmi ťažko sústredia v škole.

Po celé desaťročia sa vedci ako Dr. Volf, Dr. Tomatis a Dr. Johansen snažili k riešeniu menovaných ťažkostí pristupovať prostredníctvom sluchového tréningu.

Holger Raddatz, ktorý sa zaoberá výskumom sluchu, vyvinul sluchový tréning BENAUDIRA, ktorý môže pomôcť v mnohých prípadoch. Prostredníctvom špeciálnej tréningovej hudby sa mozog opäť učí správne počuť a ​​problémy môžu ustúpiť.

Poruchy sluchového vnímania / PSV môžu byť dôvodom, prečo sa vyskytujú problémy so sústredením, poruchy pozornosti, ale aj dyslexia / ťažkosti s čítaním a pravopisom. Sluchové vnímanie je veľmi dôležité, pretože my ľudia zvyčajne dokážeme vnímať naše prostredie a interagovať s ním obzvlášť ľahko a dobre práve prostredníctvom sluchu.
Napríklad, ak dieťa vníma ruchy okolia hlasnejšie ako ostatné deti, tieto sa môžu dostať do popredia jeho detského vnímania natoľko, že dieťa následne len ťažko dokáže počúvať prednášajúcu osobuš. Môže vzniknúť dojem, že dieťa nie je ochotné alebo dokonca, že nie je kognitívne schopné adekvátne reagovať, keď je oslovené „Nepočuješ?!“ … táto otázka často smeruje k jadru problému priamejšie, než si rodičia myslia.

Ak dieťa vníma ruchy okolia výraznejšie a zároveň ľudský hlas menej výrazne, môže to uňho vyvolať rôzne reakcie.
Niektoré deti vykazujú priame problémy so spracovaním reči. Môžu mať oneskorený vývin reči alebo sa u nich prejavia ťažkosti s čítaním a pravopisom. Môžu sa vyskytnúť aj poruchy reči.

Iné deti kompenzujú poruchu sluchového vnímania zvýšenou angažovanosťou, zvýšeným používaním zrakového systému alebo využívaním svojej inteligencie a slovnej zásoby v snahe nestratiť niť ani pri počutých inštrukciách.
Tieto deti nebudú vyčnievať z normy pre ťažkosti s rečou.  Za to sa ale ľahko a  rýchlo unavia nuž v priebehu predpoludnia, budú mať skrátenú schopnosť koncentrácie kvôli nadmernej námahe alebo budú obmedzené v ich schopnosti udržať pozornosť.

Už v škôlkárskom veku môžu byť nápadné tým, že neustále unikajú do kľudovej miestnosti alebo sú veľmi plaché, lebo sú neustále zahlcované sluchovými podnetmi, ktoré nezvládajú. Môže to byť aj úplne naopak: veľmi hlučné deti niekedy produkujú veľa hluku, pretože vedia triediť a spracovať svoje vlastné zvuky lepšie ako všetky zvuky z vonkajšieho sveta.

Dospelí sa však príliš nelíšia – len reagujú na rovnaké ťažkosti odlišnými spôsobmi. Stavy vyčerpania, „vyhorenia“, apatia, precitlivenosť, podráždenosť, sklony unikať, problémy s konverzáciou v skupine a mnohé iné ťažkosti môžu byť spôsobené nevyváženým sluchovým vnímaním.

Všetky spomenuté ťažkosti môžu mať samozrejme aj iné príčiny. Metóda BENAUDIRA je tréning vnímania a teda nie je medicínskou metódou. V žiadnom prípade nemôže nahradiť lekársku diagnózu alebo terapiu odporúčanú lekárom.
Tréning sluchového vnímania môže ale v mnohých prípadoch tiež významne prispieť k zmierneniu vyššie uvedených ťažkostí.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o ďalších oblastiach použitia metódy BENAUDIRA, vrátane tinnitu a nedoslýchavosti, nájdete ich tu: https://www.benaudira.sk

Úvodným testom sluchového spracovania a poradenstvom v tomto zariadení, sa môžete najlepšie dozvedieť, či zlepšenie sluchového spracovania a vnímania môže byť súčasťou riešenia vašich ťažkostí vo vašom prípade alebo v prípade vášho dieťaťa.