Skip to main content

Otázky a odpovede k nákladom za BENAUDIRA sluchový tréning

Sparschwein_Benaudira

BENAUDIRA udržuje náklady za sluchový tréning čo najnižšie. Záleží nám na tom, aby pomoc poskytovaná tréningom bola cenovo dostupná pre čo najviac ľudí.
Tréning prebieha u klienta doma a je potrebných len niekoľko fáz počúvania. Vďaka tomu je sluchový tréning BENAUDIRA cenovo nenáročný, aj keď je tréningová hudba každej jednej fázy počúvania vyrábaná individuálne a na mieru konkrétneho klienta špeciálne vyškolenými odborníkmi.
Ceny jednotlivých produktov nájdete v nasledujúcich otázkach a odpovediach.

Náklady za sluchový tréning BENAUDIRA pozostávajú z poplatku za prácu sluchového trénera BENAUDIRA pri testovaní a z nákladov za tréningovú hudbu v podobe dát v aplikácii BENAUDIRA Player App, alebo v podobe CD nosiča.

BENAUDIRA tréner skontroluje sluchové vnímanie a poradí Vám so všetkými otázkami týkajúcimi sa sluchového tréningu. Takéto testovanie a poradenstvo je indikované 3x až 5x v priebehu roka, v závislosti od konkrétneho prípadu, a trvá 60 až 90 minút. Ak máte tinitus alebo stratu sluchu, možno bude treba  viac času.
Každý sluchový tréner určuje cenu svojho pracovného času sám na základe svojej hodinovej sadzby. Na náklady sa môžete vopred telefonicky opýtať príslušného sluchového trénera. Všetkých aktívnych  sluchových trénerov BENAUDIRA nájdete v zozname terapeutov na našej webstránke.

Tréningová hudba nie je bežná hudba, je vyrobená pre každého klienta na mieru.
Na základe výsledkov testov počúvania, ktoré dostaneme od sluchového trénera, vám profesionálni zvukári v nahrávacom štúdiu vyrobia tréningové CD ušité presne na mieru Vašim potrebám.

Táto hudba je k dispozícii v troch kategóriách:
• Prípravná hudba pre malé deti, ktoré ešte nemôžu byť testované:
– hudba cez smartfón/tablet 22,50,-€
– hudba na CD 24,50 € (rozdiel 2 € je v poštovnom)
• Individualizovaná hudba pre ľudí bez tinnitu alebo poruchy sluchu:
– hudba cez smartfón/tablet 40,-€
– hudba na CD 42,- € (rozdiel 2 € je v poštovnom)
• Individualizovaná hudba pre ľudí s tinnitom alebo nedoslýchavosťou:
– hudba cez smartfón/tablet 60,-€
– hudba na CD 62,- € (rozdiel 2 € je v poštovnom)
(Všetky ceny sú vrátane DPH)

V priebehu roka je potrebných postupne 3 až 5 fáz počúvania.

Mesačné náklady na tréning sa v závislosti od výšky odmeny sluchového trénera a prítomnosti tinitu a/alebo straty sluchu pohybujú medzi cca 50 až 70 €. Po roku býva príprava pre deti a mládež ukončená. Dospelí trénujú približne 15 mesiacov.

Stačí vám smartfón, alebo tablet s operačným systemom Apple iOs, alebo Android, alebo obyčajný CD prehrávač s konektorom pre slúchadlá.

Potrebujete tiež slúchadlá.
Nie všetky slúchadlá sú pre tréning vhodné, pretože mnohé slúchadlá príliš ovplyvňujú zvuk hudby.

V našom zozname slúchadiel nájdete niekoľko modelov, ktoré môžeme odporučiť. Najlacnejšie slúchadlá z tohto zoznamu stoja okolo 35 €, pričom sú teraz už k dispozícii špičkové slúchadlá za cenu okolo 40 €.
Pre pripojenie slúchadiel k niektorým modelom smartfónov, či tabletov, môžete potrebovať špecialni redukciu. Detaily najdete v zozname slúchadiel.